صید ماهیان استخوانی ۸۲ درصد افزایش یافت

  • 1402/01/17
  • 429 بازدید

مدیرکل امور صید و صیادی گفت: از ابتدای فصل صید تا دهم فروردین، صید ماهیان استخوانی دریای خزر نسبت به سال قبل ۸۲ درصد افزایش یافته است.

عباسپور نادری مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران بیان کرد: از ابتدای فصل صید تا دهم فروردین ماه، مقایسه آماری نشان از افزایش ۸۲ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر دارد.


وی افزود: از آغاز فصل صید ماهیان استخوانی تا دهم فروردین  ۵ هزار و ۹۰۰ تن از این گونه صید شده است که در مقایسه با مدت مشابه گذشته از رشد ۸۲ درصدی برخوردار است.


مقام مسئول عنوان کرد: افزایش صید ماهیان استخوانی به تفکیک استانی شامل افزایش ۶۹ درصدی در استان گیلان با صید ۲ هزار و ۳۹۸ تن، افزایش ۹۸ درصدی در مازندران با صید ۳ هزار و ۳۲۳ تن و افزایش ۴۲ درصدی در استان گلستان با صید ۲۷۸ تن را نشان می‌دهد.


نادری اذعان داشت: ماهی کفال از افزایش در میزان صید برخوردار بوده به گونه‌ای که امسال ۳ هزار و ۸۰ تن ماهی کفال صید شد که در مقایسه با صید سال گذشته که هزار و ۲۲۲ تن بوده از افزایش ۱۵۲ درصدی برخوردار است. و سال گذشته هزار و ۶۸۳ تن ماهی سفید صید شد که این رقم در سال جاری به ۲ هزار و ۶۱۲ تن رسیده است که از افزایش ۵۵ درصدی برخوردار است.


مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی یادآور شد: سرانه صید شرکت‌های تعاونی پره به طور متوسط در سه استان ۵۰.۴ تن است که نسبت به مدت مشابه گذشته ۸۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.
خبرگزاری صدا و سیما