صادرات تخم مرغ ممنوع شد

  • 1402/02/25
  • 427 بازدید

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: معاونت بازرگانی وزارت جهاد طی نامه ای صادرات تخم مرغ را ممنوع اعلام کرد که این امر منجر به افت شدید قیمت شده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن، از کاهش قیمت تخم‌مرغ خبر داد و بیان کرد: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۲ تا ۳۳ هزارتومان است که نسبت به نرخ مصوب ۳۰ درصد اختلاف دارد.


به گفته وی، معاونت بازرگانی وزارت جهاد طی نامه ای صادرات تخم‌مرغ را ممنوع اعلام کرده که همین امر منجر به افت شدید قیمت شده است.


مقام مسئول تصریح کرد: علی رغم آنکه تنظیم بازار و مدیریت بازار به اتحادیه واگذار شده است، اما اعلام ممنوعیت صادرات منجر به لغو این مصوبه شده است که در نهایت ضربه جدی به تولید وارد می کند.


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن اذعان داشت: بنابر آمار ماهانه ۱۱۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود که ۱۵ هزار تن از این میزان مازاد بر نیاز بازار داخل است.


وی عنوان کرد: بنابر آمار از ابتدای سال ۳۵ هزارتن تخم مرغ صادر شده است، درحالیکه هیچ تاثیری در بازار داخل نداشت. حال با استمرار ممنوعیت صادرات، حذف گله ها تا یک ماه آینده سرعت می گیرد.
باشگاه خبرنگاران جوان