تولید قزل آلا در کشور به ۱۱۵ هزار تن رسید

  • 1402/08/20
  • 377 بازدید

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به واردات تخم چشم زده پیش‌ بینی می‌شود که تولید قزل آلا همانند سال قبل باشد.

آرش نبی زاده مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی عنوان کرد: قیمت کنونی هر کیلو قزل آلا در عمده فروشی تهران ۱۵۸ تا ۱۶۰ هزار تومان بوده که نسبت به هفته های قبل تغییری نداشته است.


وی تصریح کرد: همه ساله با شروع فصل سرما تقاضا برای خرید ماهی و دیگر محصولات پروتئینی افزایش می یابد که این امر بر قیمت ماهی در بازار اثر می گذارد در حالیکه امسال به سبب کاهش قدرت خرید، بازار ماهی نوسانی نداشته است.


نبی زاده اذعان داشت: سال گذشته وقوع سیل بخشی از محصول تولیدی برای صادرات را دچار چالش کرد که خوشبختانه امسال به سبب شرایط مساعد جوی، صادرات از وضعیت مناسبی برخوردار است.


مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی درباره آخرین وضعیت صادرات قزل آلا خاطر نشان کرد: بنابر آمار سال گذشته ۸ هزار تن قزل آلا به بازارهای هدف صادر شد، اما امسال پیش بینی می‌شود که صادرات تا پایان سال به بیش از ۱۰ هزار تن برسد.


مقام مسئول یادآور شد: با توجه به واردات تخم‌ چشم زده پیش بینی می شود که تولید قزل آلا همانند سال گذشته به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تن برسد.
باشگاه خبرنگاران جوان