تولید شیرخام به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید

  • 1402/08/28
  • 329 بازدید

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با تامین به موقع کنجاله سویا و دیگر نهاده‌ها برآورد می‌شود که تولید شیرخام تا پایان سال به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن برسد.

احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران بیان کرد: هم اکنون وضعیت تامین ذرت و جو مناسب است و تنها در خصوص کنجاله سویا با مشکلاتی روبرو هستیم که بنابر تصمیمات ستاد تنظیم بازار قرار است قیمت کنجاله سویا به سبب افزایش قیمت جهانی مجدد اصلاح شود.


وی افزود: قیمت هر کیلو ذرت علوفه‌ای از یک هزار و ۵۰۰ به ۳ هزار و ۳۰۰ تومان، یونجه از ۸ هزار تومان به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا از ۱۶ هزار و ۳۰۰ به ۱۹ هزار تومان افزایش یافته است.


مقام مسئول اذعان داشت: اگر برای تامین کنجاله سویا هر چه سریع‌تر تمهیدات و راه حلی اتخاذ شود تا مسئله کمبود و تامین این نهاده در واحد‌های دامداری مرتفع شود، مشکلی در امر تولید نخواهیم داشت.


رئیس انجمن صنفی گاوداران خاطر نشان کرد: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید شیرخام تا پایان سال در صورت تامین به موقع نهاده به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن برسد.


مقدسی، نرخ کنونی خرید هرکیلو شیرخام از دامدار را ۱۵ هزار تومان اعلام و تصریح کرد: بنابر تصمیم اخیر ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش مجدد قیمت کنجاله سویا منتظریم تا نرخ کنجاله مشخص شود تا درخواست اصلاح قیمت شیرخام بر مبنای قیمت تمام شده را به ستاد تنظیم بازار ارائه کنیم.
باشگاه خبرنگاران جوان