تولید ۱۰۰ تن ماهی خاویار در لرستان/امکان ارتقاء تا ۱۰ هزار تن

  • 1401/07/06
  • 187 بازدید

مدیرکل شیلات لرستان گفت: در استان چهار مزرعه خاویاری با ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن در حال تولید هستند.

کیارش بیرانوند، در رابطه با پروژه‌های در دست اقدام اداره‌کل شیلات لرستان، بیان کرد: در شهرستان الیگودرز دو پروژه ۵۰۰ تنی در شول‌آباد در دست اقدام داریم.

وی افزود: در شهرستان پلدختر و در منطقه سیمره نیز دو پروژه رورش ماهی خاویاری با ظرفیت ۵۰۰ تن و ۱۰۰۰ تن در حال انجام است.

مقام مسئول با اشاره به در دست اقدام بودن دو مجموعه پرورش ماهی خاویاری در شهرستان رومشکان در منطقه سیمره، عنوان کرد: در این شهرستان یک مجموعه ۵۰۰ تنی توسط ما و یک مجموعه ۵۰۰ توسط بخش خصوصی در دست راه اندازی می باشد.

مدیرکل شیلات لرستان تصریح کرد: همچنین در بخش دیلاوند شهرستان کوهدشت نیز مجموعه پرورش ماهی خاویاری ۵۰۰ تنی در دست اقدام است.

وی یادآور شد: در لرستان چهار مزرعه خاویاری با ظرفیت اسمی ۱۰۰ تن در حال تولید هستند. و در حال حاضر با شناسایی منابع آبی سیمره و کشکان در شهرستان‌های کوهدشت و پلدختر قابلیت تولید ۱۰ هزار تن گوشت خاویاری و یک تن خاویار در چهار سال آینده وجود دارد که در حال حاضر در مرحله امکان‌سنجی و واگذاری زمین و مطالعات مربوطه است.

بیرانوند اظهارکرد: لرستان با داشتن هفت سد بزرگ و کوچک در حال تولید ماهیان سردآبی بوده و قابلیت پرورش ماهی تا ۱۰ هزار تن را دارد که با این میزان تولید می‌توان برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.خبرگزاری ایسنا02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152