Skip Navigation Linksصفحه اول > مقالات تخصصی


بازگشت به فهرست اصلی ثبت مقالات شما
پایدارسازی آنتوسیانین های عصاره چای ترش با استفاده از پلی فنول ها
0
خلاصه مقاله: آنتوسیانین ها به طور گسترده به عنوان رنگ های طبیعی در غذاها مورد استفاده قرار میگیرند اما در هنگام ذخیره سازی بسیار مستعد تخریب شیمیایی هستند و این مسئله منجر به از بین رفتن رنگ آنها میشود. یکی از راهکارهای مؤثر در حفظ رنگ و پایداری آنتوسیانین ها، کوپیگمنتاسیون است.
تعداد بازدید: 872
تاثیر افزودن لیکوپن بر ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و حسی پنیر سفید
0
خلاصه مقاله: افزودن لیکوپن به خاطر فوايد سلامتي آن و خاصیت آنتی اکسیدانی، مي تواند برای تولید فرآورده های لبني فرآسودمند به ويژه پنیر، استفاده شود.
تعداد بازدید: 575
تاثیر جایگزینی شکر با پودر شیره انگور بر ویژگی های کیک فنجانی
0
خلاصه مقاله: با توجه به افزایش تمایل به مصرف غذاهای کم شکر، جایگزینی شکر در کیک از اهمیت بالایی برخوردار است.میتوان از پودر شیره انگور تا حداکثر 25 % به عنوان جایگزین شکر در کیک فنجانی استفاده کرد.
تعداد بازدید: 762
اثر استفاده از آرد لوپین و نشاسته ذرت بر ویژگی های رئولوژیکی خمیر، بافت و ویژگی های ارگانولپتیکی کیک فاقد گلوتن
0
خلاصه مقاله: بیماران سلیاکی باید از مصرف محصولات دارای گلوتن اجتناب کنند. پس، برنامه ریزی برای تولید فرآورده های فاقد گلوتن و همچنین بهبود آنها، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
تعداد بازدید: 713
بررسی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی نوشیدنی فراسودمند بر پایه آب سیب و آلوئه ورا حاوی رنگدانه گلبرگ گل گاوزبان
0
خلاصه مقاله: رنگ ها برای ایجاد تنوع و افزایش جذابیت در مواد غذایی استفاده می شوند. رنگدانه گلبرگ گل گاوزبان علاوه بر رنگدانه طبیعی حاوی ترکیبات فراسودمند مانند آنتوسیانین ها و پلی فنل ها هستند.
تعداد بازدید: 695
بهینه سازی فرمول بستنی وانیلی با کمک جایگزینی آرد کینوا با شیر خشک بدون چربی به روش سطح پاسخ
0
خلاصه مقاله: در پژوهش حاضر از آرد کینوا با سطح جایگزینی با شیر خشک بدون چربی ، روغن هیدروژنه گیاهی و صمغ پانیسول جهت دستیابی به فرمول بهینه تولید بستنی وانیلی استفاده گردید. بهینه سازی فرمولاسیون بر اساس پارامترهای تغییرات حجم، سرعت ذوب و خواص بافتی (سفتی و چسبندگی) توسط روش سطح پاسخ صورت گرفت.
تعداد بازدید: 938
تولید سوسیس غنی شده با پودر بزرک و مطالعه ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و میکروساختار آن
0
خلاصه مقاله: محصولات فرآوری گوشتی همچون سوسیس از نظر برخی ترکیبات تغذیه ای از جمله فیبرهای غذایی، اسیدهای چرب غیراشباع، آنتی اکسیدان و دیگر ترکیبات فعال زیستی غنی نیستند. با افزودن ترکیبات گیاهی به محصولات گوشتی، میتوان خصوصیات آنتی اکسیدانی و عمل گرایی مواد غذایی را افزایش داد.
تعداد بازدید: 716
بهینه سازي راندمان تولید پودر آب پنیر با استفاده از خشک کن پاششی و ارزیابی ویژگی هاي فیزیکوشیمیایی آن
0
خلاصه مقاله: آب پنیر به عنوان پسماند آلی تولید پنیر محسوب می شود و با توجه به ویژگی های مناسب و درصد بالای لاکتوز آن، کاربرد ویژه ای در صنعت غذا به ویژه صنایع لبنی و تخمیری دارد.
تعداد بازدید: 930
به كارگيري خمير ترش لاكتيكي و سبوس تخميري گندم در توليد نودل فراسودمند
0
خلاصه مقاله: مصرف غذاهای آماده همچون نودل در فرآیند هضم وجذب سیستم گوارش می تواند تداخل ایجاد کند و باعث بروز نفخ، یبوست و چاقی شود؛ از این رو در این پژوهش سعی برآن شده که به نوعی با این مشکلات مقابله کرده و بتوان این محصول را به محصولی فراسودمند تبدیل کرد.
تعداد بازدید: 623
ابداع پوشش های آنتی باکتریال جهت افزایش ماندگاری مواد غذایی
0
خلاصه مقاله: پژوهشگران حوزه شیمی دانشگاه دوستی ملل (RUDN University) روسیه، نوعی پوشش آنتی‌باکتریال برای محصولات غذایی ابداع کرده‌اند. این پوشش، برای سلامتی انسان ضرری ندارد و یک لایه نازک و غیرسمی را شکل می‌دهد که قابل تجزیه زیستی است.
تعداد بازدید: 776
123